Naujosios Zelandijos viskio įmonė sulaukė teisinių grasinimų

2013 - 09 - 16

Nedidelė Naujosios Zelandijos viskio įmonė sulaukė teisinių grasinimų už tariamai neteisėtą prekinio ženklo panaudojimą.

Vienas didžiausių škotiško viskio gamintojų William Grant & Sons, pasamdė Auklando teisininką Simpsoną Griersoną, kad priverstų nedidelę Naujosios Zelandijos viskio įmonę pakeisti savojo Dunedin DoubleWood viskio pavadinimą.

Škotijos bendrovės atstovai teigia, kad Dunedin DoubleWood viskis pažeidžia 1986 metais priimtą sąžiningos prekybos aktą ir klaidina vartotojus, nes Dunedin DoubleWood pavadinimas tariamai yra tapatinamas su Balvenie DoubleWood viskiu, kurio savininkė ji yra.

Omaro mieste įsikūrusi bendrovė nesutinka su kaltinimais ir teigia, kad viskio buteliai negali būti painiojami. Jie akcentuoja, kad ant Dunedin DoubleWood butelio pavaizduotas Naujosios Zelandijos žemėlapis o etiketėje nurodyta šalis gamintoja ir brandinimo procesas, kas visiškai neprimena Balvenie DoubleWood viskio.

Naujosios Zelandijos įmonė taip pat teigia, kad nors Balvenie viskio darykla viskį gamina daugiau kaip 126 metus ir DoubleWood prekės ženklą naudoti pradėjo 1993 metais, tačiau jį kaip prekinį ženklą užregistravo tik praėjusiais metais. Ir šis patentas yra užregistruotas penkeriais metais vėliau nei viskis Dunedin DoubleWood galima rasti prekyboje.

„Mes esame šokiruoti, gavę teisinį reikalavimą su paprašymu nustoti naudoti DoubleWood prekės ženklą savo produktams“ sako New Zealand Whisky Company vadovas Gregas Ramsay.

William Grant & Sons pasamdytų teisininkų pranešime rašoma: "Nors mūsų klientas yra pasiruošęs imtis priemonių, kurias mano esant būtinas, kad apsaugotų savo intelektinės nuosavybės teises, jis taip pat tikisi, kad šis klausimas vis dar gali būti išspręstas protingai, taikiai ir greitai."

"Mes manome, kad William Grant & Sons savo pareiškimui ir spaudimui sustabdyti ar nutraukti naudoti DoubleWood vardą neturi pagrindo ir negali mūsų priversti tai padaryti. Taip pat mes nesutinkame su  pareiškimu, jog vartotojai yra klaidinami“ sakė J. Ramsay.

Triukšmą sukėlęs Kivių šalies viskis buvo išdistiliuotas Willowbank distilerijoje, kuri savo veiklą sustabdė 1997 metais. Kiek vėliau, 2000 –aisias New Zealand Whisky Company nupirko visą tuo metu sandėliuose brendusį viskį.

Įdomu kaip ši istorija „išsirutulios“, tačiau panašu, kad patentų ir teisių karai palengva keliasi ir viskio pasaulį.