Kavalan Concertmaster Port Cask Finish

Šalis: 
Taivanas
Regionas: 
Yilan county
Darykla / Prekinis ženklas: 
King car distillery (kavalan)
Amžius: 
Be amžiaus nuorodos

Taivanietiško viskio daryklos idėja ore sklandė pakankamai ilgą laiką, tačiau net prasidėjus statyboms, didelė dalis žmonių ja vis dar netikėjo. Priešingai nei Škotija ar Airija, Taivanas neturėjo šio gėrimo gamybos istorijos, žinių ar patirties, todėl šios šalies viskiui nebuvo pranašaujama lengva ateitis.

Nepaisant to, naujai kuriamos įmonės savininkai nesutiko su bandančių atkalbėti nuomone ir toliau ištikimai laikėsi savo tikslo - sukurti pirmą taivanietišką viskį.

Sekdami naujų viskio valstybių pavyzdžiu, kuriamos King Car Distillery vadovai, prieš pradėdami distilerijos statybas, nusprendė atlikti namų darbus ir patirties pasisemti iš ilgas tradicijas turinčių Škotijos viskininkų. Keliaudami po šią šalį, jie lankėsi įvairiose daryklose, kuriose mokėsi fermentavimo, distiliavimo ir brandinimo subtilybių. Be to, į pagalbą jiems atėjo viskio industrijoje puikiai žinomas konsultantas Dr. Jim Swan, kurio padedami, taivaniečiai sudėliojo aiškią savo būsimosios distilerijos viziją.

Statybos ir montavimo darbai vyko maždaug aštuonis mėnesius ir buvo baigti 2006 metais. Šiuo statybų laikotarpiu buvo sumontuota pirmoji pora Škotijoje pagamintų distiliavimo katilų. Maždaug po vienerių metų, kuomet buvo pradėta gamyba, distilerijos įranga papildyta naujais, Vokietijoje sukurtais distiliatoriais. Sumontavus juos, King Car Distillery gamybos pajėgumai išaugo ir siekia apie 9 milijonus butelių viskio kasmet. 

Viena svarbiausių King Car Distillery ir viso taivanietiško viskio istorijoje datų - 2006 kovo 11 d. Būtent šią pavasario dieną, iš distiliavimo indų pradėjo varvėti pirmieji taivanietiško viskio spirito lašai.

Šiuo metu, King Car Distillery, kurioje daromas Kavalan salyklinis viskis, viskio mėgėjų ir ekspertų sambūriuose bei šio gėrimo tema rašančiuose leidiniuose, minima kaip viena moderniausių naujojo pasaulio distilerijų.

Naudodami unikalius Taivano gamtos resursus, pasitelkdami naujausias ir aukščiausias viskio darymo technologijas, King Car Distillery vadovai neprašovė įgyvendindami savo taivanietiško viskio svajonę. Po daugelio bandymų ir eksperimentų, jie sukūrė pirmąjį viskį, kuris nuo miežių malimo iki išpilstymo į butelius buvo padarytas Taivane.

Naujoji King Car Distillery distilerija priklauso Taivano įmonių koncernui, kuris buvo įkurtas dar 1979 metais ir šiuo metu yra didžiausias šalyje. Jis užima aukščiausias vaisvandenių ir maisto produktų gamybos ir pardavimų pozicijas. Nenuostabu, jog naujai koncerno veiklai keliami tik aukščiausi tikslai - tapti viena lyderiaujančių viskio daryklų pasaulyje.

Savo istorijoje, šis koncernas jau nebe pirmą kartą neria į naują, didelių iššūkių reikalaujančią veiklą. Panašių ambicijų ir aplinkinių skepticizmo buvo ir tuomet, kai įmonė žengė į kavos verslą. Tai jiems pavyko puikiai.  Pastaruosius 25 metus, jų gaminama Mr. Brown Coffee kava užima lyderiaujančias pozicijas ne tik Taivane, bet ir kitose didelėse rinkose.

Atrodytų, jog King Car koncernas pakankamai drąsiai ir avantiūristiškai investuoja į naujus ir rizikingus verslus, tačiau pasak įmonės vadovų, jie šiems naujiems žingsniams turi parengę stiprias ir drąsias  strategijas. Be to, jie į savo komandą yra subūrę savo srities profesionalus, kurie turi padėti išvengti nesėkmių ir viskio pramonėje.   

Didžioji dalis King Car Distillery daromo salyklinio viskio, kitaip nei įprasta Škotijoje, vadinama ne distilerijos pavadinimu. Šios daryklos salyklinis viskis dažniausiai vadinamas Kavalan vardu, kuris kildinamas iš Taivano aborigenų genties pavadinimo.

Kavalan gentis – viena seniausių Taivano aborigenų genčių. Kažkada pagrindinėje ir aplinkinėse Taivano salose gyveno vien aborigenai, tačiau nuo XVI a. čia migruojant kinams, jie buvo stumiami į kalnus ir naikinami. Ypač nukentėjo derlingose lygumose gyvenusios gentys. Šiuo metu aborigenai sudaro vos 2 procentus iš 23 milijonų Taivano gyventojų. Kadaise Kavalan gentis gyveno ir Yi-Lan regione, kuriame šiuo metu yra King Car Distillery viskio darykla.

KAVALAN Concertmaster Port Cask Finish
Single Malt Taiwan Whisky / Taivanietiškas Salyklinis Viskis

Tai dvigubo brandinimo taivanietiškas salyklinis viskis. KAVALAN Concertmaster Port Cask Finish pradiniame brandinimo etape buvo laikomas amerikietiško ąžuolo statinėse, o vėliau perpiltas į statines, kuriose iki tol buvo brandinami portugališki Ruby Port, Tawny Port ir Vintage Port vynai.

Šis viskis yra pakankamai jaunas ir butelio etiketėje neturi brandinimo amžiaus nuorodos, tačiau rekomenduojame įvertinti tai, kad dėl labai aukštos Taivano oro temperatūros, šioje šalyje viskis  bręsta 3-4 kartus sparčiau, nei vėsioje Škotijoje. Taip pat, viskio brendimas karštame klimate yra savotiška prabanga, nes tokiomis sąlygomis „duoklė angelams“ kasmet sudaro net 12-18 proc. statinės turinio, todėl taivanietiškas viskis savo aromatų ir skonių sodrumu, bei koncetruotumu, gerokai lenkia to paties amžiaus europietiškus viskius.

Aromatas: Sodrus ir aromatingas. Dominuoja džiovintų vaisų aromatai.

Skonis: Gausus įvairių vaisių, tarp kurių nesunkiai užčiuopsite mango bei įvairių tamsių uogų. Taip pat, pakankamai stipriai juntama ir porto vyno įtaka.

Komentaras: Jaunas amžiumi, tačiau brandus turiniu. Jei ieškote sąsajų su Škotijos salykliniais viskiais, tai KAVALAN Concertmaster Port Cask Finish galite drąsiai statyti į vieną lentyną kartu su Glenmorangie 12 YO Quinta Ruban ar Balvenie 21 YO PortWood.

Kaina: Lietuvos krautuvėlėse KAVALAN Concertmaster Port Cask Finish butelis kainuoja apie 62 EUR.