Eddu Silver

Šalis: 
Prancūzija
Regionas: 
Brittany
Darykla / Prekinis ženklas: 
Distillerie des menhirs
Amžius: 
Be amžiaus nuorodos

EDDU yra prancūziškas viskis, pagamintas iš grikių. Kol kas jis toks vienintelis pasaulyje.

Bretanės regione esanti Distillerie des Menhirs yra šio gėrimo namai. Dėl savito Bretanės klimato ir dirvožemio, XV  amžiuje iš Centrinės Azijos atvežti grikiai čia puikiai prigijo. Jie duodavo geresnį derlių už daugelį kitų grūdinių kultūrų, todėl laikui bėgant tapo svarbia regiono virtuvės dalimi.

La Lay šeima, valdanti Distillerie des Menhirs, nusprendė sukurti unikalų produktą, kuris atspindėtų Bretanės identitetą – grikių viskį. Šio gėrimo gamyba vyksta labai panašiai į salyklinio viskio. Grikiai yra mirkomi šiltame vandenyje, kad pradėtų dygti. Atsiradus pumpurams, šis procesas yra sustabdomas juos išdžiovinant. Taip gaunamas grikių salyklas, kuris yra malamas ir maišomas su šiltu vandeniu. Į gautą misą yra dedamos mielės ir prasideda fermentacija. Jai pasibaigus, „broga“ keliauja į atvira liepsna kaitinamus alembic tipo varinius distiliavimo puodus, kuriuose yra distiliuojama du kartus. Gautas apie 70 procentų alkoholio koncentracijos spiritas keliauja į ąžuolo statines brandinimui.

EDDU SILVER buvo pirmasis distilerijos grikių viskis, leidžiamas nuo 2002 metų. Jis yra brandinamas prancūziško ąžuolo statinėse, o jo maišymas prieš išpilstymą į butelius primena kvepalų kūrimą.

Kaina: EDDU SILVER Lietuvoje kainuoja apie 48 EUR.