King Car Distillery (KAVALAN)

King Car Distillery (KAVALAN)

Regionas: Taivanas. Yilan County
Įkūrimo data: 2005 metai
Savininkas: King Car Group

Taivanietiško viskio daryklos idėja ore sklandė pakankamai ilgą laiką, tačiau net prasidėjus statyboms, didelė dalis žmonių ja vis dar netikėjo. Priešingai nei Škotija ar Airija, Taivanas neturėjo šio gėrimo gamybos istorijos, žinių ar patirties, todėl šios šalies viskiui nebuvo pranašaujama lengva ateitis.

Nepaisant to, naujai kuriamos įmonės savininkai nesutiko su bandančių atkalbėti nuomone ir toliau ištikimai laikėsi savo tikslo - sukurti pirmą taivanietišką viskį.

Sekdami naujų viskio valstybių pavyzdžiu, kuriamos King Car Distillery vadovai, prieš pradėdami distilerijos statybas, nusprendė atlikti namų darbus ir patirties pasisemti iš ilgas tradicijas turinčių Škotijos viskininkų. Keliaudami po šią šalį, jie lankėsi įvairiose daryklose, kuriose mokėsi fermentavimo, distiliavimo ir brandinimo subtilybių. Be to, į pagalbą jiems atėjo viskio industrijoje puikiai žinomas konsultantas Dr. Jim Swan, kurio padedami, taivaniečiai sudėliojo aiškią savo būsimosios distilerijos viziją.

Statybos ir montavimo darbai vyko maždaug aštuonis mėnesius ir buvo baigti 2006 metais. Šiuo statybų laikotarpiu buvo sumontuota pirmoji pora Škotijoje pagamintų distiliavimo katilų. Maždaug po vienerių metų, kuomet buvo pradėta gamyba, distilerijos įranga papildyta naujais, Vokietijoje sukurtais distiliatoriais. Sumontavus juos, King Car Distillery gamybos pajėgumai išaugo ir siekia apie 9 milijonus butelių viskio kasmet. 

Viena svarbiausių King Car Distillery ir viso taivanietiško viskio istorijoje datų - 2006 kovo 11 d. Būtent šią pavasario dieną, iš distiliavimo indų pradėjo varvėti pirmieji taivanietiško viskio spirito lašai.

Šiuo metu, King Car Distillery, kurioje daromas Kavalan salyklinis viskis, viskio mėgėjų ir ekspertų sambūriuose bei šio gėrimo tema rašančiuose leidiniuose, minima kaip viena moderniausių naujojo pasaulio distilerijų.

Naudodami unikalius Taivano gamtos resursus, pasitelkdami naujausias ir aukščiausias viskio darymo technologijas, King Car Distillery vadovai neprašovė įgyvendindami savo taivanietiško viskio svajonę. Po daugelio bandymų ir eksperimentų, jie sukūrė pirmąjį viskį, kuris nuo miežių malimo iki išpilstymo į butelius buvo padarytas Taivane.

Naujoji King Car Distillery distilerija priklauso Taivano įmonių koncernui, kuris buvo įkurtas dar 1979 metais ir šiuo metu yra didžiausias šalyje. Jis užima aukščiausias vaisvandenių ir maisto produktų gamybos ir pardavimų pozicijas. Nenuostabu, jog naujai koncerno veiklai keliami tik aukščiausi tikslai - tapti viena lyderiaujančių viskio daryklų pasaulyje.

Savo istorijoje, šis koncernas jau nebe pirmą kartą neria į naują, didelių iššūkių reikalaujančią veiklą. Panašių ambicijų ir aplinkinių skepticizmo buvo ir tuomet, kai įmonė žengė į kavos verslą. Tai jiems pavyko puikiai.  Pastaruosius 25 metus, jų gaminama Mr. Brown Coffee kava užima lyderiaujančias pozicijas ne tik Taivane, bet ir kitose didelėse rinkose.

Atrodytų, jog King Car koncernas pakankamai drąsiai ir avantiūristiškai investuoja į naujus ir rizikingus verslus, tačiau pasak įmonės vadovų, jie šiems naujiems žingsniams turi parengę stiprias ir drąsias  strategijas. Be to, jie į savo komandą yra subūrę savo srities profesionalus, kurie turi padėti išvengti nesėkmių ir viskio pramonėje.   

Didžioji dalis King Car Distillery daromo salyklinio viskio, kitaip nei įprasta Škotijoje, vadinama ne distilerijos pavadinimu. Šios daryklos salyklinis viskis dažniausiai vadinamas Kavalan vardu, kuris kildinamas iš Taivano aborigenų genties pavadinimo.

Kavalan gentis – viena seniausių Taivano aborigenų genčių. Kažkada pagrindinėje ir aplinkinėse Taivano salose gyveno vien aborigenai, tačiau nuo XVI a. čia migruojant kinams, jie buvo stumiami į kalnus ir naikinami. Ypač nukentėjo derlingose lygumose gyvenusios gentys. Šiuo metu aborigenai sudaro vos 2 procentus iš 23 milijonų Taivano gyventojų. Kadaise Kavalan gentis gyveno ir Yi-Lan regione, kuriame šiuo metu yra King Car Distillery viskio darykla.

Oficialiai leidžiamas Kavalan viskio asortimentas nėra labai platus, tačiau turint omenyje, jog nuo distilerijos atidarymo praėjo labai mažai laiko, jį galima vadinti netgi solidžiu. Juolab, nemaža dalis ilgamečių Škotijos viskio daryklų vartotojams siūlo dar siauresnius savo oficialius viskio pilstymus.

Šiuo metu daugiausiai Kavalan viskio yra parduodama Taivane ir didžiuosiuose Kinijos miestuose, nors vis dažniau šio viskio partijos pasiekia ir Senąjį žemyną. Džiugu, kad Kavalan produkcijos jau gali paragauti ir Lietuvos viskio mėgėjai. Jo vis dažniau savo lankytojams siūlo įvairūs mūsų šalies barai ir restoranai, bei specializuotos alkoholinių gėrimų krautuvėlės. 

Negalima nepaminėti, jog kasmet žurnalo Whisky Magazine rengiamuose geriausiųjų pasaulio viskių rinkimuose, šiemet, 2015 metais, King Car Distillery daryklos viskis Kavalan Solist Vinho Barrique nugalėjo svarbiausioje – absoliučioje salyklinio viskio kategorijoje. Tai tik parodo, kad darykla eina teisingu keliu. Dar visai nesenai pradėtas verslas, kuris atrodė lyg avantiūra, petys petin stoja greta šimtus metų skaičiuojančių konkurentų.