Bushmills

BUSHMILLS
Regionas: Airija
Įkūrimo data: 1608 / 1784 metai
Distiliavimo įranga:4 misos distiliavimo aparatai, 5 spirito distiliavimo aparatai
Gamybos apimtys per metus:
Vandens šaltinis: St. Columb's Rill
Savininkas: Diageo

Viskio darykla, kuri pastaruoju metu labai dažnai vadinama „Kaip seniausia licencijuota viskio darykla pasaulyje“, įsteigta 1608 metais. O kaip yra ištikro ? Airijoje esanti viskio darykla Bushmills, viskį gamina nuo 1784 metų ir ji nėra seniausia viskio darykla pasaulyje, tačiau TAIP – ji seniausia Airijoje.

Istorijoje rašoma, jog 1608 metais Karalius Džeimsas I  (King James I), Antrim grafystėje dirbančiam Serui Tomui Filipsui (Sir Thomas Phillipps) išdavė licenciją gaminti viskį. Tuo metu šioje grafystėje buvo daug viskio gamintojų ir nėra aišku, ar išduota pirmoji viskio gamybos licencija atiteko būtent Bushmills. Žvelgiant iš marketingo pusės, tai labai graži istorija, sudaranti įspūdį, jog ragaujamas viskis yra pagamintas „Seniausioje pasaulyje viskio darykloje“. Beje, ši data ant butelio etiketės nurodoma tik nuo 80-ojo praėjusio amžiaus dešimtmečio, iki to etiketėje buvo nurodoma gerokai „realesnė“, 1784 metų data.

Paliekant aukščiau aptartą „niuansėlį“ šalia, Bushmills – puiki darykla. Be to, šis gamintojas įsikūręs labai vaizdingoje vietovėje (netoliese yra įdomus gamtos paminklas Milžinų kelias), dėl kol yra intensyviai lankoma turistų.

Šiuolaikiniai Bushmills pastatai, turintys Škotiško stiliaus pagodos kaminus, buvo pasatyti 1885 metais. Tuomet kilusio gaisro metu buvo sunaikinti senieji daryklos pastatai. Dar vieną gaisrą ši darykla „pergyveno“ Antrojo pasaulinio karo metais ir jo metu prarado didelę dalį senų viskių ir visus dokumentus.

Darykloje sumontuoti devyni distiliavimo katilai, kurių pagalba gaminamos kelios viskio rūšys. Šiai daryklai priklauso keletas pirmumo teisių. Joje pirmą kartą Airijoje buvo pagamintas dvigubo brandinimo viskis (eksperimentinis viskis buvo papildomai brandinamas ex.potro statinėje), čia gimė ir pirmas pasaulyje trigubo brandinimo, bei pirmas Airijoje statinės stiprumo (cask strength) viskis.